Etykietki

drukarki do etykiet

Czy warto zakupić drukarkę do etykiet z pakietem serwisowym?

Zazwyczaj użytkownicy kupują urządzenie do drukowania bez dodatkowych pakietów posprzedażowych, usługowych czy serwisowych. Większość wychodzi z założenia, że to chwyt marketingowy sprzedawców. Poza tym kupowany sprzęt tak od razu nie popsuje się, więc w przypadku ewentualnej awarii lepiej polegać na jednorazowej wizycie w punkcie serwisowym. Czy warto jednak ryzykować?

Bez przeglądu albo pakietu serwisowego ani rusz!

Nie należy traktować pakietu ubezpieczeniowego urządzenia do drukowania etykiet jako dodatkowego kosztu. Powinniśmy ją doliczać jako składową ceny zakupionego sprzętu. Zazwyczaj zwykła gwarancja nie pokrywa wielu zagrożeń, np. kosztów dotyczących naprawy drukarki uszkodzonej w sposób mechaniczny. O wypadek tego typu nie jest trudno w warunkach magazynowych, produkcyjnych. Etykiety Label Writer dobrej jakości powstaną tylko i wyłącznie, gdy urządzenie nie uległo poważnym awariom. Cena zabezpieczenia od tego rodzaju wypadków z pewnością nie wyniesie więcej niż koszt potencjalnej naprawy.

Co może zawierać pakiet serwisowy?

Ubezpieczenie można wykupić na dowolny czas użytkowania sprzętu do drukowania etykiet. Kontakt wówczas obejmuje określone zdarzenia oraz przeglądy serwisowe, które będą miały miejsce w założonym czasie. Najbardziej rozbudowane pakiety serwisowe obejmują wyeksploatowane części oraz powypadkowe uszkodzenia, w tym także dotyczące głowicę drukującą oraz zasilacz.

Ubezpieczenie w praktyce

Wykupiony pakiet serwisowy w praktyce oznacza czas reakcji punktu naprawczego określony w podpisanej umowie. Warto przyjrzeć się bliżej zapisom, które dotyczą kwestii otrzymania sprzętu zastępczego na czas, kiedy zakupiona przez nas drukarka znajduje się w rękach serwisantów. Należy brać pod uwagę taką sytuację, gdyż nie możemy pozwolić sobie na kilka dni bez możliwości wytwarzania etykiet w przedsiębiorstwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *