Etykietki

drukarki do etykiet

Na czym polega druk termiczny?

Przebiegu procesu druku termicznego

Druk termiczny to skomplikowany proces, dzięki któremu uzyskujemy nadruk na etykietach. Tworzenie tekstu odbywa się poprzez przetransferowanie ciepła z głowicy termicznej na specjalny papier. W tym czasie przez części grzejne przechodzi reakcja termochemiczna, dzięki której zapewniona jest widoczność liter. Na głowicę naciska sprężyna, co powoduje dociśnięcie do papieru. W ten sposób dochodzi do ciemnienia w określonych punktach.

Atuty wykorzystywania drukarek termicznych

Ten rodzaj wydruku jest komfortowym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy w swojej pracy potrzebują skupienia. Metoda ta gwarantuje bowiem ciszę, dźwięki wydawane przez urządzenie praktycznie są niezauważalne. Wszystko za sprawą tego, że głowica termiczna wyposażona jest w specjalne igły, co pozwala na przydzielenie tego urządzenia do grona drukarek mozaikowych. Walorem druku termicznego jest szybkość pracy, tym sposobem etykiety Label Writer powstają w ciągu jednej sekundy.

Mankamenty rozwiązania termicznego

Mimo wielu zalet wykorzystywania druku termicznego, należy wspomnieć o kilku wadach tego sposobu nanoszenia nadruków. Przede wszystkim źle znosi upały, przez co może z czasem zanikać. Niekorzystnie na druk termiczny wpływa promieniowanie podczerwone, z tego powodu nie powinno się go narażać na kontakt z promieniami słonecznymi. W życiu codziennym etykiety Label Writer są stosowane w pomieszczeniach biurowych oraz sklepach, przykładowo na paragonach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *